Bir fitness kulübü için kişisel antrenör hizmeti veriyor olmanın faydası göz ardı edilemez. Sadece üyelik dışı önemli bir gelir kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda kişisel eğitim ve üye devamlılığı da yakından bağlantılıdır.
Araştırmalara göre, kişisel eğitim hizmetlerini kullanan üyelerin kullanmayanlara göre üyeliklerini yenileme olasılığı daha yüksektir .

Sorun şu ki, antrenörler satış konusunda eğitimli değiller !

Bir antrenör ekibi yönetiyorsanız veya kendiniz bir antrenörseniz, potansiyel müşterileri en iyi şekilde nasıl belirleyeceğinize ve nasıl ilerleyeceğinize dair bilgiye ihtiyacınız olacaktır.

Birçok fitness yönetici ve personeli satıştan rahatsız oluyor ancak tesisinizin başarısı birinci sınıf bir satış elemanı olmanıza bağlı olabilir. Müşterilerin hizmetlerinize para harcamasını sağlayamazsanız, en yüksek bilinirliğe sahip olmak, en yeni makinelere sahip olmak veya en popüler müşterilere sahip olmak sizi kurtarmaz.

Kişisel antrenör hizmetlerinin satışında başarılı olmak istiyorsak bilmemiz gereken şeyin müşterilere korkularını ve endişelerini nasıl yenebileceğini söylemeyi bilmelisiniz diyebilirim. İtirazlar bellidir.Hazırlıklı olmalısınız.
Bir müşterinin sözünü hiç kesmeden dinlemelisiniz.Hatta sonrasında cümlelerini tekrarlayıp cevaplara öyle geçmekte fayda da olacaktır. Yaklaşımınızın süreç için çok önemli olduğuna inanıyor. Ama ilk etapta konuşma yapmak için insanlar ile yüz yüze olmanızın önemli olduğunu bilmelisiniz.Anlayış göstermeniz, sorular sormanız,bilgiler vermeniz ve bunu göz teması ile yapmanız gerekiyor. Her şey bağlanmakla ilgili.Özel ders satışında insanları önünüze getirmelisiniz.

Ücretsiz seanslar,eğitmenlerin potansiyel müşteriler ile yüz yüze kalmasını sağlamak için iyi bir yol. Buna “test sürüşü” diyebiliriz.
Bazen ücretsiz hizmet sunduğunuz kişiler büyük fark yaratabilir.Pazarlamaya çok para harcamak yerine, doğru kişilere ücretsiz hizmet verebilirsiniz.Bir çok ünlü fitness kulübü büyürken bu yöntemi kullandı. Ücretsiz eğitim verdiğiniz kişilerin devam etmesini ve ücret ödemesini sağlamakta sizin elinizde.Bu şekilde bir yöntemle sadece yeni müşteriler kazanmazsınız, yürüyen reklam panolarınınız olabilir.
Bir hastane veya okul ile dört haftalık bir fitness çalışması için gönüllü aradığınızı söyleyerek kontak kurabilirsiniz.Daha önce yapılmış bir çalışmadan örnek verecek olursam ; Çalışmaya kaydolan 31 katılımcıdan 15’i müşteri olarak devam etmeye karar verdi.
Müşterileriniz için kelebek etkisi yaratın. Siz onlara bir adım atın onlar daha fazla gelecektir. Bilginize,hizmetinize ve iletişimize güvenin. Güvenmiyorsanız eksik yanlarınızı geliştirin. Güven buradaki sihirli kelime. Siz kendinize güvenirseniz,size güveneceklerdir.

Çok iyi şeyler satıyorsunuz. İyileştirilmiş sağlık ve zindelik, daha fazla enerji, artan güven ve özgüven.
Kendinize ve hizmetlerinize inanmalısınız.Siz fiyata takılmamalısınız…